Cizinci v České republice

Vyhledávání

Podrobnosti o události

seminář Jazyková podpora dětí s OMJ v MŠ – Karlovy Vary

27.8.2018 9:00 - 16:00

Krajská knihovna Karlovy Vary – pobočka Lidická, Lidická 40

pořádá: Vzdělávací program Varianty - Člověk v tísni, o.p.s.

Dvoudenní seminář pro pedagogy mateřských škol zaměřený na podporu rozvoje znalostí ČEŠTINY (+ prvních jazyků) u dětí z jazykově odlišného prostředí.

Cílem kurzu je seznámit účastníky s možnostmi, které mohou pomoci dětem z jazykově odlišného prostředí v mateřské škole. Účastníci získají teoretické znalosti týkající se jazykového rozvoje dítěte a seznámí se s principy metody KIKUS, která nabízí jednoduchý, v praxi ověřený a efektivní model podpory dětí z jazykově odlišného prostředí. Naučí se sestavit vlastní lekci jazykové podpory pro děti, které to potřebují, a dozví se, jakým způsobem mohou využít každodenní činnosti v mateřské škole pro jazykový rozvoj těchto dětí.

Seminář je vhodný pro pedagogické pracovníky mateřských škol, kteří se v rámci svého působení setkávají s dětmi přicházejícími z odlišného jazykového a kulturního prostředí.

Kurz je akreditován u MŠMT a je otevřen pedagogům základních a mateřských škol z Karlovarského kraje a je pro účastníky ZDARMA.

Více na webu organizátora na adrese https://www.varianty.cz/akce/174-jazykova-podpora-deti-s-odlisnym-materskym-jazykem-v-ms-karlovy-vary.
Popis barevného označní:

 Událost v Praze     Událost v regionech     Událost v zahraničí     Konec výzvy k podávání žádostí     Ostatní    

Kalendář kulturních událostí, volnočasových aktivit a akcí pro cizince je dostupný na www.mezikulturnidialog.cz (web je obecně zaměřen na mezikulturní dialog).