Cizinci v České republice

Vyhledávání

16.11.2018

10. ročník konference integrace cizinců v obcích s názvem „Křižovatky integrace“

Jubilejní 10. ročník konference k lokální integraci cizinců v obcích pořádá statutární město Brno ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR, a to 16. listopadu 2018 v prostorách Nové a Staré Radnice.

Typ události: Událost v regionech

Konference je součástí širší spolupráce MVČR s obcemi, zaměřené na systematickou podporu integrace cizinců na lokální úrovni. Každý rok ji pořádá vybraná obec v rámci širších projektových aktivit, jež díky finanční podpoře MVČR realizuje na svém území.

 

Proč integrace na lokální úrovni? Počty cizinců přicházejících do ČR se každoročně zvyšují a většina z nich směřuje do měst. Počet cizinců v Brně se například za posledních 10 let zdvojnásobil. Jsou to právě města, která v praxi čelí a budou muset čelit důsledkům nezvládnuté integrace. A jsou to zároveň právě města, která jsou za kvalitu života všech svých obyvatel zodpovědná.

 

Cílem jubilejního ročníku konference, která se koná tentokrát v Brně, je diskutovat o dosavadních zkušenostech měst v ČR s integrací cizinců, bilancovat úspěchy a neúspěchy a hledat cesty, kudy dál. Konference nabízí prostor, kde se mohou potkat odborníci na integraci cizinců ze státní správy, samospráv, univerzit, nevládních organizací, politici i občané, kteří se o danou problematiku zajímají. Konference otevře témata spojená s integrací cizinců, která v naší české společnosti rezonují. Jako například: Co je integrace cizinců a koho integrovat? Jaké máme nástroje a jak jsme úspěšní? Jakým problémům čelíme a co nás v budoucnu čeká? Má smysl investovat do integrace a proč?

 

Podrobné informace o konferenci lze nalézt na internetových stránkách: www.krizovatkyintegrace.cz.